Ana Sayfa Rüya Tabirleri Rüyada diş görmek

Rüyada diş görmek

611
0
Rüyada diş görmek

Rüyada diş görmenin birçok farklı yorumu vardır. Bunun yanı sıra bazı dişlerinizin hayatınızda bulunan kişileri temsil eder.

Rüyada üst çenenizdeki üst dişler anne, baba, amca ve dayı gibi kişileri temsil eder. Bu dişlerden size göre sağdaki baba ve onun ailesini, soldaki ise anne ve akrabalarını temsil eder. Ön dört dişin yanındaki sivri dişler varsa rüya sahibinin amcasının oğullarıdır. Bu sivri dişlerin arkasındaki göz dişleri aynı evde oturduğunuz aile bireyleridir, karınız veya aile büyükleriniz olabilir. Göz dişlerinin arkasında bulunan dişler ise dayıları ve oğullarını temsil eder. Azı dişleri ise dedeleri veya kendilerini övmeyi seven ve çevresindekiler tarafından sevilen küçük erkek torunlarını işaret eder.

Rüyada alt çenedeki dişlerden anne tarafındaki ve baba tarafındaki kadınlara işarettir. İkisi üst ikisi alt çenede bulunan dört ön dişi görmek babası neslinden olmayıp kendi yönünden olan çocuklarıdır. Alt çenede bulunan ve senniye adı verilen iki diş halaları temsil eder. Eğer rüyayı gören kişinin anası ve halası yoksa bu dişler kız kardeşleri temsil eder. Sözü geçen senniyeler yani ön dört dişlerin arasında bulunan alt çenedeki sivri dişler rüya sahibinin eşinin babası veya büyük babasıdır. Göz dişlerinin arkasındaki dişler büyük ve saygıya değer kimseleri temsil eder. Azı dişleri ise ailesinden uzak olanları, büyük anneleri ve sevilen küçük kız torunlarını temsil eder.

Rüyada dişlerden birinin sallandığını görmek dişin temsil ettiği kişinin hastalığa yakalanacağına işarettir.

Rüyada bir dişin düşmesi ise temsil ettiği kişinin ölümüne veya bir daha göremeyeceğiniz şekilde gitmesi anlamına gelir.

Rüyada dişi çıkarıp elinde dişe bakmak, kendisine bir yakınından o dişin bedeli kadar malın eline geçeceğini gösterir.

Rüyada diş gömmek, o dişin temsil ettiği kişinin veya ona en yakın kişinin vefatı anlamına gelir.

Rüyada çürük diş görmek, dişin temsil ettiği kişiye kötülük geleceğine işaret eder.

Rüyada dişleri uzun görmek veya rüyada dişleri kısa görmek baba ve amcanızın gerçekten güçlü insanlar olduğunu gösterir.

Rüyada bir kat dişinizin daha olması hayat arkadaşınızın birden fazla kişi olacağını gösterir.

Rüyada dişlerin sallanması aile içindeki geçimsizlikleri ve yaşanacak kavgaları simgeler.

Rüyada ön dişlerin birlikte çürümesi eşinizin veya sevdiğiniz kişinin ahlaksız olduğuna işarettir.

Rüyada diş kamaşması ailenizin ihtiyacınız olduğu zaman size yardım etmeyeceğine yorumlanır.

Rüyada damaktan diş çıkması veya rüyada altın veya gümüşten dişlerin çıkması bir afete veya hastalığa işarettir. Bu sizin maddi durumunuzu etkileyecek.

Rüyada fazladan diş görmek bedeninizden bir organı kaybedebileceğiniz anlamına gelir. Bu organ burun, kulan veya bir diş olabilir.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurunuz!
Ad soyad alanını doldurunuz