Düğün Fotoğrafçısı

19
3
Düğün Fotoğrafçısı

Düğün fotoğrafçılığı ülkemizde çok gelişmiş bir sektör olmasının yanında profesyonel olarak hizmet veren firmalarında bulunduğu orta ölçekli bir işletme türü haline geldi. Düğün fotoğrafçısı olan kişiler bireysel veya firmalarına bağlı olarak evlenmek üzere olan çiftlere isteklerine ve hayallerine göre konsept fotoğraflar çıkarmaktadır.

Düğün fotoğrafçılık sektörünün bu nebze büyümesi ve oluşmasındaki en büyük etkenlerden biri fotoğraf makinesi bolluğunun olmasından kaynaklanıyor. Profesyonel makine alan her kullanıcı bir yandan da akraba, eş, dost gibi yakınlarının düğünlerinde fotoğrafçılık yapma merakına yenik düşüyorlar. Düğün fotoğrafçılığında çok mükemmel işler çıkmasa da zaman zaman çok iyi pozlar ve tasarımların çıktığını görüyoruz. Fotoğrafların işleme incelikleri, kullanılan arka planlar, çekimin yapıldığı mekanın hazırlanması, makyaj, duruşlar v.b. birçok etki ile mükemmel fotoğraf olabiliyor.

Türkiye’de düğün fotoğrafçılığını profesyonel anlamda yapan maalesef çok büyük firmalar bulunmuyor, genelde düğün organizasyonu sırasında satın alınan paketlerde düğün fotoğraflarının çekimi de olduğundan evlenecek çiftler buna çok özen göstermeden ucuza kaçma yolunu tercih ediyorlar. Ucuz fotoğraflar hem kalitesiz hem de hiçbir özen gösterilmeden sıradan fotoğraf olarak sizlerin eline tutuşturuluyor. Düğün dediğimiz şey hayatımızda bir kere yaşayacağımız özel bir anımız ve bu düğünde herşeye masraf yaparken fotoğraflara masraf yapmamak gerçekten çok anlamsız oluyor. Düğünün fotoğraflarına özen göstermeyen çiftler sonrasında bundan pişman olsa da iş işten geçmiş oluyor.

Düğün fotoğraflarının yanı sıra düğün sırasında çekilen kamera görüntüleri de aynı şekilde maalesef vasatlıktan öteye geçemiyor, düğün videolarını izlediğinizde saçma çekimler, alakasız konseptler, duraklamalar, takıntılar gibi birçok sorun ile karşılaşmaktasınız. Düğün videonuz sizin için çok özel olması gerekiyor, düğün videosunu izlerken herhangi bir aksilik sizin için ne kadar önemli bilmiyoruz ama genelde tüm çiftler için çok önemlidir.

Çekimlerin yapıldığı makinelerin önemi de burada vurgulamak gerekiyor. Canon mu Nikon mu tartışmalarına burada girmek yerine profesyonel bir makine ile istediğiniz konsepti yaratarak çok güzel pozlar ve tasarımlar çıkarabilirsiniz. Türkiye’de maalesef megapiksel ile kalite aynı orantıda olduğundan çoğu kullanıcı bu yanılgıya düşmektedir, aslında megapiksel baskı için kullanılan bir özellik olduğundan size 7-8 megapiksel yetecek ve artacaktır. Düğün fotoğraflarınızda bu kadar megapiksel yetecek ve istediğiniz türde fotoğraflar çekmiş olacaksınız.

Profesyonel hizmetleri görmek isterseniz; http://www.dugunfotografcisi.gen.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurunuz!
Ad soyad alanını doldurunuz