Ana Sayfa Burçlar Boğa burcu özellikleri (21 Nisan- 20 Mayıs)

Boğa burcu özellikleri (21 Nisan- 20 Mayıs)

47
0
Boğa burcu özellikleri (21 Nisan- 20 Mayıs)

Boğa burcu çoğu kişi tarafından bilinen bir burçtur. Boğa burcu tarihleri: 21 Nisan ile 20 Mayıs tarihleri arası olarak bilinir. Boğa burcu başka dillerde Taurus ve Bull olarakta adlandırılır.

Batı mitolojisindeki Boğanın yeri; Büyük tanrı Zeus, Boğa kılığına girerek Prenses Avrupa’yı Girit adasına götürmek ister. Boğa denizde yüzerken üzerinde Avrupa ile kıyıdan uaklaşmaya başlar. Böylece vücudunun yarısı görünmeye başlar ve bu yüzden simgesi yarın boğa şeklinde olarakta ifade edilir.

Boğa burcu dünyaya birşeyler katmayı başarabilen, umutlu ve bir işe bütün dikkatlerini toplayabilme özelliğine sahiplerdir. Boğa burcu olmadan burçlar çemberi düşünülemez.

Boğa burcu kişiler bireysel ilişkilerde çok seçici olurlar. Özellikle kendilerini garantiye almak isteyen boğa burcu kişiler arkadaşlık etmeye başladıktan sonra küçük ve istemeyerekte olsa yapılan bir yanlışı gördüklerinde ilişkilerini bitirebilirler. Bu yüzden yanlarında sadece en güvendikleri kişiler vardır ve hayatlarına kolay kolay birileri girip çıkmaz. Fakat boğa burcu kişiler hayatlarında sürekli olan yakın çevrelerini bunaltabilirler.

Boğa burcu kişiler parayı, rahata ulaşmak için bir araç olarak görürler. Fakat çok parasız kaldıkları dönemlerde istedikleri şeyleri yapamadıkları için sinirli olabilirler.

Boğa burçları boğazlarına çok önem verirler. Çok fazla yemeseler bile onlar için önemli olan yemeğin tadı ve görüntüsüdür.

Boğa burcunun aşk ve seks hayatı gerçekten çok heyecanlıdır. Boğa burcu ilk başlarda birinden hoşlansa bile bunu belli etmesi biraz vakit alabilir. Boğa burçları bir ilişkiye başlamak için karşısındakinin sevgisine inanması gerekir. Boğa burçları bir ilişkiye kendilerini verdiklerinde çok ateşlidirler. Boğa burçları seks konusunda en ateşli ve iyi olan burçlardan biridir.

Boğa burcu temel özellikleri;

-Yönetici gezegen: Venüs

-Element: Toprak

-Uğurlu sayıları: 6 ve 4

Renk: Pastel mavi, Lila

 

Not: Sitemizde daha ayrıntılı olarak Boğa burcu kadını özellikleri ve boğa burcu erkeği özelliklerine bakabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurunuz!
Ad soyad alanını doldurunuz